FIRMA JEDNOOSOBOWA W HOLANDII -EENMANSZAAK (ZZP)

W Holandii jest wiele form prawnych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstw. Ja zajmę się firma jednoosobową, ponieważ jest to forma prawna, z którą mam na co dzień największą styczność. Większość startujących przedsiębiorców w Holandii wybiera właśnie firmę jednoosobową, ponieważ jest to najprostsza forma prawna ze wszystkich dostępnych: można ją bardzo szybko założyć, a w ciągu pierwszych 3 lat przynosi więcej korzyści podatkowych.

Spotkacie bądź spotkaliście się w powszechnym użyciu, ze skrótem: ZZP – czyli Zelfstandige Zonder Personeel. Jest to nazwa zupełnie nieformalna i w wolnym tłumaczeniu oznacza: ,,pracujący bez personelu”, jednak niech Was to nie zmyli – rejestrując „eenmanszaak” możecie zatrudniać personel, czyli, innymi słowy, pracowników. Na początku możesz być niepewna/y co do tego, jaką formę ostatecznie przybierze Twoja firma i jak się rozwinie. W późniejszym okresie możesz zmienić formę działalności z jednoosobowej na BV lub możesz potem zdecydować o zatrudnieniu pracowników. Nie musisz tego wszystkiego wiedzieć od początku.

Utworzenie jednoosobowej firmy jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy zapisać się do KvK na spotkanie, koszt zapisu wynosi 50 euro. Jedyną wadą tej formy działalność jest to, że nie posiadasz osobowości prawnej. Działasz jako osoba fizyczna. Oznacza to, że osobiście odpowiadasz za wszystkie zobowiązania umowne, a więc i za wszelkie długi przedsiębiorstwa.

Pozdrawiam, Natalia

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Brak produktów w koszyku.