FORMULARZ Z BELASTINGDIENST O NAZWIE: OPGAAF WERELDINKOMEN

Dziś temat bardzo bieżący, mam na myśli otrzymywanie przez niektórych z was z holenderskiego urzędu podatkowego formularzy o nazwie  “Opgaaf Wereldinkomen”.

W ostatnich kilku dniach otrzymałam wiele wiadomości od swoich klientów, częściowo zameldowanych w Holandii z informacją, że takie oto formularze zostały przez nich otrzymane.

Otrzymują go jedynie osoby lub ich partnerzy, którzy oficjalnie w roku wcześniejszym mieszkali częściowo poza granicami Holandii (mam na myśli osoby, które w minionym roku się zameldowały w Holandii) i w tym czasie otrzymywali jedno lub kilka dofinansowań z Belastingdienst. Do otrzymanego dokumentu zawsze dołączony jest dokument o nazwie „Toeliching Opgaaf Werledinkomen”, w którym znajdują się główne informacje odnośnie formularza, czyli do czego służy i dlaczego jest wysyłany.

Dzięki formularzowi o nazwie: Opgaaf wereldinkomen możemy podać wszystkie nasze dochody zagraniczne. Formularz ten jest skierowany do osoby, do której został wysłany, tak więc jeśli rozliczali się Państwo jako partnerzy fiskalni, dokument wypełnia go osoba, która stoi na piśmie. Dochody współmałżonka lub partnera podajemy na osobnym formularzu (w przypadku partnerów fiskalnych takie dokumenty otrzymują oboje).

Na pierwszej stronie znajdują się informacje, do kiedy formularz musi zostać odesłany do Belastingdienst, trzymajcie się zawsze podanego na formularzu terminu, poniewaz kiedy spóźnimy się z wysłaniem wypełnionego formularza, możemy otrzymać kare pieniężną nałożona przez holenderski urząd podatkowy.

Jeśli odeślecie państwo ten formularz tak, jak data nakazuje, będą obliczane:

Definitywne decyzje dotyczące dofinansowań oraz wyrównania ubezpieczeniowe z CAK (Holenderskiego Instytutu Opieki Zdrowotnej)

Jak wygląda wypełnienie takiego formularza?

Na pierwszej stronie znajdują się informacje do kiedy musi być formularz odesłany oraz numer BSN osoby, do której został wysłany, na drugiej stronie podajemy dochody z całego świata i na ostatniej stronie zyski z odsetek zyski z lokat oraz odliczenia.

Na samym końcu dokumentu należy się podpisać i odesłać dokument do Belastingdienst.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Brak produktów w koszyku.