NOWA POMOC DLA PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH

Witajcie kochani mam dla was wspaniałą wiadomość ! 😁

Została wprowadzona nowa pomoc dla pracowników tymczasowych (typu flex), którzy przez kryzys związany z koronawirusem nie mieli (prawie) żadnych dochodów.

Pomoc ta będzie wypłacana jednorazowo za okres: marzec, kwiecień i maj 2020
.➡️ Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać taka pomoc?
– Dnia 1 kwietnia 2020 miałeś ukończone minimum 18 lat lub nie przekroczyłeś jeszcze wieku emerytalnego
– Twoje wynagrodzenie za miesiąc luty 2020 wynosiło minimum 400€- Twoje wynagrodzenie za miesiąc marzec 2020 było w wysokości minimum 1€
– Twoje wynagrodzenie za miesiąc kwiecień 2020 było w wysokości maksimum 550€,
– Twoje wynagrodzenie za miesiąc kwiecień 2020 było minimum 50% niższe niż wynagrodzenie za miesiąc luty 2020
– Nie pobierałeś za miesiąc kwiecień żadnego zasiłku lub dodatkowej wypłaty (przekraczającej wyżej wymieniona kwotę)
– Poprzez straty w swoich dochodach spowodowanych korona kryzysem nie miałeś środków do życia.

➡️ W jakim przypadku nie możesz skorzystać z pomocy TOFA? Jeśli za miesiąc kwiecień 2020 pobierałeś jeden z zasiłków: bijstandsuitkering, Bbz, TOZO, WW (zasiłek dla bezrobotnych), zasiłek chorobowy, WIA, Wajong oraz zasiłków z zagranicznych urzędów.

WAŻNE ❗️❗️❗️
Kiedy będzie można złożyć wniosek?
Założenia są takie, ze wniosek o pomoc TOFA będzie można uzyskać, składając wniosek od 22 czerwca (definitywna informacje o tym czy to będzie ta data, otrzymamy 19 czerwca).

UWAGA ❗️❗️❗️
Od momentu wejścia TOFA w życie macie tylko 3 tygodnie na złożenie wniosków. Po upływie 3 tygodni nie będziecie mogli starać się o wyżej wymieniona pomoc !
➡️ Jakiej wysokości pomocy możecie się spodziewać ?
1650€ brutto za okres 3 miesięcy, co daje 550€ brutto za każdy miesiąc: marzec, kwiecień i maj 2020. Pieniążki zostaną wypłacane jednorazowo w jednej kwocie.
➡️ Po złożeniu wniosku 4 tygodnie trzeba będzie poczekać na decyzje.
W przypadku decyzji pozytywnej w przeciągu 10 dni kalendarzowych otrzymacie pieniążki na konto (w zależności od konta może się to przedłużyć o dodatkowe 3 dni).

🚨W przypadku TOFA nie trzeba będzie podawać swoich dochodów do urzędu tak jak to wyglada w przypadku zasiłków dla bezrobotnych, urząd będzie sam kontrolował wasze dochody zgłaszane przez pracodawców do urzędu podatkowego (Belastingdienst). Sposób składania wniosków nie jest jeszcze sprecyzowany, przypuszczalnie 19 czerwca będziemy mieć dokładniejsze informacje na temat tej pomocy i na pewno będziemy o tym pisać. https://www.uwv.nl/particulieren/overige-onderwerpen/tofa/index.aspx

Przeglądajcie nasze posty!
Udanego weekendu! ☀️☀️
☀️💙Natalia Help4You 💙

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Brak produktów w koszyku.