ZMIANY PODATKOWE NA 2021 ROK DOTYCZĄCE NAS I NASZYCH PORTFELI

W połowie września 2020 poznaliśmy projekty zmian podatkowych na 2021 rok – Belastingplan 2021. Niżej wymienione zmiany są projektami, ich właściwy kształt poznamy ostatecznie w listopadzie.

Zacznę od podatków: w przyszłym roku nastąpi zmiana w progu podatkowym, który obejmuje większą grupę podatników. Zostanie on obniżony z 37,35% na 37,10% (czyli o 0,25 punktów procentowych). Oznacza to, że osoba, która mieści się w tym progu zapłaci niższy podatek. Stawka ta dotyczy dochodu w wysokości do 68.507 € (w tym progu mieści się największa grupa podatników) – zmiana na plus!

Ogólna ulga podatkowa (algemene heffingskorting) z tytułu podatku dochodowego oraz ubezpieczeń społecznych (Inkomstenbelasting i Zorgverzekeringswet) wzrośnie w przyszłym roku, tak więc w związku z tym w przyszłym roku zapłacisz mniej podatku!

Kwota wolna od podatku zostanie zwiększona z 30.846€ do 50.000€ (jest to kwota oszczędności na koncie w banku, od której nie trzeba będzie zapłacić podatku). Zmiana na plus!

Od przyszłego roku możemy spodziewać się dodatku przy Kindgebondenbudget dla rodzin o niskich dochodach i rodzin wielodzietnych. Wzrośnie on o 617€ na trzecie i kolejne dziecko- zmiana na plus!

Składka na podstawowe ubezpieczenie zdrowotne (zorgverzekering) wzrośnie (tak samo jak wzrosła w bieżącym roku), ubezpieczenie będzie droższe o około 5€ miesięcznie. Zwróciłabym tutaj uwagę na indywidualne wysokości składek w każdej z ubezpieczalni (kwota ta w każdej z nich może się minimalnie różnić). Oczywiście dokładną wysokość składek w poszczególnych ubezpieczalniach poznamy mniej więcej w połowie listopada – zmiana niekoniecznie na plus…

Ale jest jeszcze dobra wiadomość odnośnie dofinansowań do ubezpieczeń – pójdą one w górę, tak samo jak miało to miejsce z początkiem tego roku. Wzrost dofinansowania nastąpi o maksymalnie 44€ na cały rok dla gospodarstw jednoosobowych oraz o maksymalnie 99€ dla partnerów fiskalnych – zmiana na plus!

 

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Brak produktów w koszyku.