ZAKUP NIERUCHOMOŚCI PRZEZ OSOBY PRYWATNE

Osoby prywatne kupujące po raz pierwszy dom w Holandii otrzymają od 1 stycznia 2021 r. wsparcie finansowe.

Na czym polega to wsparcie?

Na zniesieniu płatności 2% podatku od przeniesienia wartości majątkowych. Dwuprocentowy podatek od przeniesienia wartości majątkowych nie jest wliczany obecnie do hipoteki (mam tutaj na myśli finansowanie), więc młodzi ludzie chcący kupować domy w przyszłym roku będą w stanie w tym wypadku zaoszczędzić kilka tysięcy euro.
Przykład: Kupując dom we dwoje, będąc w wieku do 35 lat, a dom ten będzie kosztował przykładowo 250.000 euro, zaoszczędzasz w tym przypadku 5.000 euro (2% podatku od wyżej wymienionej kwoty – który jeszcze w 2020 roku trzeba zapłacić).

Jakie warunki trzeba spełnić

Wystarczy, że będziesz kupować dom w Holandii po raz pierwszy i jesteś w wieku pomiędzy 18 a 35 lat. Jeśli będziesz kupować w następnym roku dom we dwoje i jedno z Was będzie mieć do 35 lat, a drugie powyżej, płatność będzie wynosiła 1% więcej wymienionego podatku.
Uwaga! Wsparcie to dotyczy tylko osób prywatnych, które same będą zamieszkiwały nowo kupiony dla siebie dom.

W sytuacji kiedy ktoś szuka inwestycji i chce kupić dom, a potem go wynajmować, od 2021 roku będzie płacił w 2021 roku 8% podatku (tutaj chodzi m.in. o korporacje mieszkaniowe, bądź innych inwestorów na rynku holenderskim).

Mam dla Was dodatkową informację: dzięki mojemu pośrednictwu można od września tego roku również kupić dom w Holandii. Szczegóły oferty w sprawie nieruchomości znajdują się tutaj.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Brak produktów w koszyku.