ZMIANY PODATKOWE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W HOLANDII NA 2021 ROK

W pierwszym artykule odnośnie zmian podatkowych w Holandii na 2021 wspomniałam o wyższych ulgach podatkowych i niższej stawce podatku dochodowego. Dotyczy to oczywiście również przedsiębiorców. Niestety oprócz dobrych wiadomości, są i te mniej dobre.

Mam tutaj na myśli ulgę podatkową o nazwie Zelfsandigenaftek (odliczenie pewnej kwoty od zysku przy rozliczaniu się z podatku dochodowego przez przedsiębiorców).
Już od 2020 roku ulga ta jest zmniejszana. W 2021 roku będzie można odliczyć tylko 6.670€ (dotychczas jest to kwota o wysokości 7.030€).
Pamiętaj! Do roku 2036 ta ulga ma być zmniejszona aż do kwoty 3.240€.

W stosunku do zysku ze swojej firmy musisz również odprowadzić składki ZVW (składki zdrowotne). Kwota ta jest niższa dla osób pracujących na własny rachunek, niż dla osób zatrudnionych. Rząd w 2021 roku podwyższa stopę z 5,45% na 5,75%. Tę kwotę musi zapłacić każdy przedsiębiorca.

Ulgi podatkowe dla kierowców samochodów elektrycznych ulegną dalszemu obniżeniu w przyszłym roku. Jeżdżąc autem leasingowym płacisz obecnie do Belastingdienst 8% od wartości auta (tzw. doliczenie podatku – bijtelling). W 2021 roku ten dodatek będzie wynosił 12% od wartości auta. Niższy procent obejmuje wartość auta do 45.000€. Jeśli auto jest droższe, to od pozostałej kwoty płacić się będzie podatek w wysokości 22%.

W związku z koronawirusem pojawi się nowa ulga podatkowa zaprojektowana specjalnie po to, aby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania, mimo niepewnych warunków ekonomicznych. Zniżka ta oznacza, że inwestycje będą mogły być odliczane od płaconego podatku od wynagrodzeń (loonheffing).

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)

Brak produktów w koszyku.