7 NAJWAŻNIEJSZYCH SPRAW ADMINISTRACYJNYCH O JAKICH POWINIENEŚ PAMIĘTAĆ NA POCZĄTKU ROKU – CHCECKLISTA

  1. Do końca stycznia 2021 możesz zmienić ubezpieczalnie na nowe uwzględniając dodatkowe pakiety.
  2. Początek roku to również dobry moment na złożenie wniosku o dofinansowanie do ubezpieczenia – składając wniosek do końca marca 2021 pieniądze za 2020 rok otrzymasz na konto w ciągu 8-13 tygodni od dnia wysłania wniosku.
  3. Na przełomie stycznia/lutego otrzymasz od swojego pracodawcy sprawozdanie roczne, nl: jaaropgaaf, za pomocą którego będziesz mógł rozliczyć się z podatku za 2020 rok.
  4. Jaaropgaaf otrzymujesz również z urzędu pracy (UWV), jeśli w 2020 roku otrzymywałeś zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek chorobowy. Te wysyłane są przez urząd pracy dopiero od 1 marca, tak więc chcąc się rozliczyć z podatku musisz pamiętać, że bez tego dokumentu nie powinieneś tego robić.
  5. Pierwszy termin do którego najlepiej jest się rozliczyć z podatku dochodowego, jest to okres do 1 kwietnia 2021 (wtedy do 1 lipca otrzymasz list z urzędu, a tydzień po otrzymaniu listu zwrot z podatku na konto- jeśli Ci się taki należy).
  6. Będąc niezameldowanym w Holandii, a rozliczając się z podatku za pracę w Holandii, biorąc pod uwagę fakt ze minimum 90% Twojego dochodu pochodzi z Holandii, będziesz musiał pobrać z Urzędu Skarbowego w Polsce zaświadczenie o dochodach, które dostępne będzie za 2020 od 1 marca 2021 r.
  7. Rozliczając się z dofinansowań do ubezpieczeń oraz z podatków dochodowych pamiętaj o dopasowaniu swoich danych adresowych (dotyczy to osób niezameldowanych w Holandii) oraz numerów kont bankowych, jeśli takie uległy zmianie, bądź jeszcze nigdy nie zostały wprowadzone. Takie procedury zmiany bądź wprowadzenia numeru bądź adresu trwają od 3 do około 8 tygodni – im szybciej się za to zabierzesz tym większa będziesz miał kontrolę nad swoimi sprawami urzędowo-administracyjnymi. 

Masz dodatkowe pytania proszę o kontakt na adres: info@nataliahelp4you.com.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Brak produktów w koszyku.