DOFINANSOWANIE DO UBEZPIECZEŃ W HOLANDII NA 2021 ROK

Jak to zwykle z początkiem roku bywa, powraca do nas temat dofinansowań (dodatków) do ubezpieczeń. Tym razem chodzi o dofinansowania za 2021 rok.

Zacznijmy najpierw od tego, czym jest dodatek do ubezpieczenia i komu się należy?

Dodatek do ubezpieczenia przyznawany jest na podstawie dochodu, jaki osiągamy w danym roku kalendarzowym oraz na podstawie opłacanych składek ubezpieczeniowych. Pamiętaj o tym, że jeśli posiadasz partnera fiskalnego Wasze dochody liczą się razem. Oczywiście nie ma znaczenia czy korzystaliście z opieki zdrowotnej, można chodzić do lekarza, leczyć się, a dodatek i tak się należy (spełniając oczywiście ww. kryteria).

Kiedy jesteście partnerami fiskalnymi?

Kiedy jesteś w związku małżeńskim lub zarejestrowanym związku partnerskim oraz kiedy posiadasz wspólne dziecko lub w sytuacji, kiedy kupujecie wspólnie dom.

Dziś chciałabym skupić się na dofinansowaniach na 2021 rok i na wyliczeniu, jaka kwota przy danym dochodzie będzie się dokładnie należała oraz kiedy przestaniemy mieć prawo do dofinansowania.

Na stronie www.belastingdienst.nl możecie sprawdzić, jaka kwota przy jakim dochodzie będzie Wam się należała.

Patrząc na liczby nasuwają się następujące wnioski:

Przy dochodach do 21.500 euro w przypadku gospodarstw jednoosobowych będzie się należało 107 euro dofinansowania za każdy miesiąc opłacanego ubezpieczenia, a w przypadku partnerów fiskalnych 207 euro na parę. Oczywiście te miesięczne kwoty wraz z wzrostem dochodu będą się zmniejszały, np. przy 26.000 euro dla gospodarstw jednoosobowych dofinansowanie będzie w wysokości 60 euro za każdy miesiąc, a w przypadku partnerów fiskalnych 160 euro na miesiąc. Będąc gospodarstwem jednoosobowym przy dochodach w wysokości 31.500 euro nie należy się już nic, natomiast w przypadku partnerów fiskalnych przy wspólnych dochodach 40.000 euro.

Jeśli decydujesz się na dofinansowanie w bieżącym roku, Belastingdienst przelewa każdego 20. dnia nowego miesiąca dodatek na Twoje konto. Oczywiście sposób wypłat naliczany jest wtedy zaliczkowo: czyli na postawie założonych przez nas, bądź przez Belastingdienst dochodów (warto wtedy monitorować swoje dochody na podstawie ostatnich odcinków z wypłata- tam możecie zobaczyć, ile w danym miesiącu bądź zbiorczo od początku roku zarobiliście pieniążków).

Pamiętajcie o tym, że możecie pobierać dofinansowanie również raz w roku na podstawie dochodów jakie już znacie (na początku nowego roku otrzymując sprawozdanie roczne nl: jaaropgaaf lub na podstawie ostatniego odcinka z wypłata za dany rok nl: loonstrook, wtedy trzeba zatrzymać naliczanie wypłat i złożyć wniosek na nawo z nowym rokiem.

W razie pytań proszę o kontakt na adres: info@nataliahelp4you.com.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Brak produktów w koszyku.