STATUS REZYDENTA PODATKOWEGO W HOLANDII

(Certyfikat) Rezydenta Podatkowego w Holandii. Po holendersku nazywamy to tak: verblijfsvergunning duurzaam verblijf – onbepaalde tijd.

Kto ma do niego prawo i gdzie złożyć ten wniosek

Certyfikat rezydenta w Holandii może otrzymać obywatel Unii Europejskiej po co najmniej 5 latach nieprzerwanego zamieszkiwania – oczywiście patrzymy na datę pierwszego zameldowania w Holandii. Wniosek składamy do IND (Immigratie – en Naturalisatiedienst) w sytuacji, kiedy definitywnie chcemy zostać w Holandii. Certyfikat ten jest przyznawany na 10 lat dla osób powyżej 18 roku życia, a dla osób poniżej 18 roku życia na 5 lat i potem w każdym przypadku, po upływie tego czasu trzeba go odnawiać.
Oczywiście taki status może być cofnięty, gdy będziesz mieć przerwę w zameldowaniu dłuższą niż 6 miesięcy.

Co jest potrzebne do złożenia wniosku:

Wyciągu z Gemeente o latach zameldowaniem nie potrzebujemy, IND sam sprawdza jak długi był Wasz pobyt w Holandii.

WAŻNE! Z takim dokumentem masz prawie takie same prawa, jak ktoś kto posiada niderlandzkie obywatelstwo. Różnica jest tylko taka, że nie możesz głosować w wyborach oraz nie możesz pracować w niektórych sektorach, takich jak np. policja.

Koszt złożenia wniosku

Bez znaczenia czy status zostanie nam przyznany, czy nie, koszt wynosi na tę chwilę 58 euro. Oczywiście z wnioskiem nie wysyłamy potwierdzenia przelewu, po otrzymaniu naszych dokumentów IND odeśle list z danymi do wykonania przelewu.
Po otrzymaniu dokumentów przez IND otrzymujesz od nich potwierdzenie otrzymania dokumentów wraz z okresem jaki IND potrzebuje na podjęcie decyzji. Potem czekasz tylko na informacje o możliwości odbioru dokumentu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Brak produktów w koszyku.