ROZLICZENIA KWARTALNE BTW- DO 31.07.

W związku z tym, że jesteśmy w trakcie rozliczeń kwartalnych postanowiłam wyjaśnić czym jest Omzetbelasting (BTW) – czyli podatek od wartości dodanej.
Od wszystkich produktów bądź usług, które sprzedajesz musisz zapłacić podatek BTW (odpowiednik podatku VAT w Polsce). Musisz, zazwyczaj co kwartał, (w niektórych sytuacjach co miesiąc) wysyłać rozliczenie kwartalne z podatku BTW (btw aangifte doen). BTW, które zapłaciłeś kupując produkty bądź usługi dla swojej firmy, możesz odliczyć od podatku, który musiałbyś oddać.

Dla przedsiębiorców którzy mają mały obrót w ciągu roku istnieje możliwość zastosowania zniżki na podatek BTW o nazwie KOR. Jest to program dla małych przedsiębiorstw, który mówi, że przedsiębiorcy nie zarabiający więcej niż 20.000 € w ciągu roku, będą mogli wybrać zwolnienie z rozliczania się w ramach BTW. Oznacza to, że nie będą mogli ani nałożyć BTW na swoich klientów, ani też odciągnąć BTW od swojego dochodu. W związku z tym nie będą musieli rozliczać się z kwartalnego podatku BTW, zyskując zwolnienie z pewnych obowiązków, związanych z prowadzeniem administracji.
Wszyscy pozostali muszą rozliczyć się do końca lipca i jeśli będziecie musieli oddać pieniądze, to muszą się one znaleźć na koncie urzędu podatkowego do 31 lipca.
Poprzedni wpis
Kolejny wpis

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Brak produktów w koszyku.